RELAXING INTO BEING
  „Bycie, spokój w działaniu”

Zen Coaching to dla mnie praktyka świadomości bycia w Tu i Teraz.

To też praktyka żywej Miłości, wzajemna otwartość, ciekawość i chęć do samorefleksji. Dla mnie to proces otwierania się na Życie, które jest Podróżą w głąb serca.

Roczny trening Zen Coachingu był dla mnie doświadczeniem, czym może być Życie, jeśli odpuszczę moje uwarunkowaną percepcję i zacznę żyć i działać z przestrzeni tu i teraz , faktu i uziemienia.

Czym jest Zen Coaching?

Zen Coaching to oparte na Sercu podejście do coachingu, które łączy podróż  w głąb siebie ze skutecznym działaniem i manifestacją w świecie. 

Jest sztuką wspierania ludzi w odkrywaniu ich wewnętrznych zasobów i odpowiedzi na własne pytania.

To proces głębokiego słuchania i bycia ze sobą i z innymi w przestrzeni zatrzymania i bycia w tu i teraz, obejmując wszystkie emocje, uczucia, myśli i doznania płynące z ciała. 

Obejmuje narzędzia i praktyki, które możesz natychmiast zastosować w życiu osobistym lub zawodowym.

Powracanie do tego kim naprawdę jesteś

Rdzeniem Zen Coachingu jest zrozumienie, że to kim naprawdę jesteśmy nie wymaga udoskonalania, że wszystko czego potrzebujemy jest już w nas. Możemy wówczas działać w sposób naturalny z poziomu wewnętrznego bogactwa i obfitości, a nie z poczucia braku.

Twórcą Zen Coachingu jest Kåre Landfald z Norwegii. Źródła inspiracji obejmują nowoczesne narzędzia coachingowe, buddyzm zen- Thich Nhat Hanh, Komunikację bez przemocy (NVC), Focusing, Szkołę Diamentowego Podejścia założoną przez A.H. Almaasa i nie tylko.

 

Jak działa Zen Coaching?

Mamy tendencję w swojej codzienności do tracenia kontaktu z naszym ciałem i doświadczeniem chwili obecnej. To powoduje, że tracimy obecność wobec tego co się dzieje. Prowadzi to nas do poczucia trudności, zamieszania i chaosu w życiu. Przez to odcinamy się od naturalnej mądrości  i mocy w nas .

Moc płynąca z teraz

Pytania kluczowe:

  „Gdzie jestem w tej chwili?

 „Co się dzieje we mnie teraz/ poziom ciała?

 Czy mogę na to pozwolić bez wysiłku?

Cel Zen Coachingu jest osiągalny w tu i teraz poprzez proces : 

ZATRZYMANIA, ZAUWAŻENIA, POZWOLENIA, a następnie PEŁNI DOŚWIADCZENIA tego co przeżywamy w tej chwili z WŁĄCZENIEM PRZESTRZENI do przyjęcia tego nieznanego – doświadczenia w tu i teraz, takim jakie ono jest, bez prób zmieniania go, poprawiania, odrzucania, ignorowania czy przywiązywania się do niego. 

Wówczas wkraczasz w  zrelaksowana przestrzeń świadomości bycia, która prowadzi Ciebie do prawdziwego kontaktu ze sobą. Dzięki temu masz dostęp do swojej wewnętrznej Mocy pełnej  Esencji (spokoju, siły, radości, miłości, wolności, zaufania, jasności i kreatywności). 

To jest fundament dla działania z przestrzeni serca i rozwoju radości życia, spełnienia, wzrastania. 

Kluczem w uświadomieniu sobie wewnętrznej obfitości dostępnej w każdym momencie jest zrozumienie:

 Kiedy powracamy do  kontaktu z sobą, nasze tzw. „problemy” się rozpuszczają niż rozwiązują.

Zapraszam Cię na sesję Zen Coachingu jeśli:

  • pragniesz większego zrozumienia i łagodności dla siebie,
  • potrzebujesz zatrzymania w codziennej gonitwie życiowej,
  • czujesz, że czegoś ci w życiu brakuje,
  • stoisz przed trudną decyzją zawodową czy życiową,
  • doświadczasz bólu, przeciążenia i zagubienia w codzienności,
  • chcesz żyć radośniej i w zgodzie ze swoimi potrzebami,
  • szukasz więcej obecności , jasności celów i łatwości w swoim życiu..

W jaki sposób prowadzę sesję Zen Coachingu ?

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim moją wrażliwością, intuicją i empatią. 

W czasie sesji tworzę dla Ciebie bezpieczną przestrzeń mojej Obecności pełnej miękkiej uważności, akceptacji i zaufania. Oferuję słuchanie Ciebie w ciszy z otwartą ciekawością i empatią. 

W trakcie sesji to  ja podążam za Tobą , tam gdzie prowadzi Ciebie życiowa energia i emocje, a nie prowadzę tam gdzie myślę, że powinieneś podążać.

Tu nie oceniam Ciebie, nie krytykuję, nie naprawiam i nie daje gotowych rozwiązań.

Jako coach jestem dla ciebie lustrem, odzwierciedlam , używam metafor. Wspierające, otwarte pytania, które zadaję pogłębiają twój kontakt ze sobą i otwierają Cię na  zupełnie nowe rozwiązania i dają nowe perspektywy.

Jestem dyskretnym towarzyszem w twojej podróży do siebie. Dzięki temu  wspieram Cię w odzyskaniu dostępu do posiadanych przez Ciebie zasobów. Pomagam przywrócić Tobie kontakt z Twoją kreatywnością i radością życia.

Zapraszam Cię do wspólnego doświadczenia mocy i prostoty podejść, które proponuję na moich sesjach.

Jeśli czujesz, że to jest coś dla Ciebie, zapraszam do kontaktu …